صفحات کابینت سنگ طبیعی

صفحات کابینت سنگ طبیعی یکی دیگر از انواع صفحات کابینت است که به جای استفاده از سنگ مصنوعی، از سنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارد استفاده می شود. از جمله سنگ هایی که در این نوع کابینت از آن ها استفاده می شود می توان به سنگ کوارتزیت، سنگ گرانیت، سنگ اونیکس آنتولینی و غیره اشاره کرد. استفاده از این سنگ‌های طبیعی به عنوان صفحات سنگ کابینت می تواند به زیبایی فضای زندگی بیفزاید. استفاده از این نوع سنگ در مقایسه با انواع دیگر از سنگ ها دارای ویژگی های مثبتی هستند  که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

ویژگی های اصلی صفحات کابینت با سنگ طبیعی

  • اولین ویژگی صفحات کابینت سنگ طبیعی این است که  این نوع صفحات کابینت دارای طول عمری بسیار طولانی می باشد. طول عمر این صفحات از صفحات دیگر بیشتر است. علت این موضوع این است که طول عمر سنگ طبیعی بیشتر از سنگ های مصنوعی است و همچنین میزان دوام سنگ طبیعی از سنگ مصنوعی نیز بیشتر می باشد.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های صفحات کابینت سنگ طبیعی این است که در این صفحات کابینت، سطح کل کابینت به شکل یکنواختی است. به این شکل که در صفحات کابینت سنگ طبیعی به دلیل این که از سنگ طبیعی برای صفحات کابینت استفاده می شود، سطح این سنگ طبیعی صاف است و بدون مشکل می باشد. بنابراین به هنگام استفاده از این صفحات کابینت‌ می‌توان انتظار داشت که با یک سطح صاف و یکنواختی روبرو شویم.
  • استحکام بسیار بالای صفحات کابینت سنگ طبیعی نسبت به صفحات کابینت‌ سنگ مصنوعی نیز یکی دیگر از ویژگی های این نوع صفحات می‌باشد. در صفحات کابینت سنگ طبیعی، به این دلیل که سنگ بکار گرفته شده در صفحات کابینت از نوع طبیعی هستند و مصنوعی نمی باشند، از میزان استحکام بسیار بالایی یرخوردار است و بنابراین می توان انتظار داشت که با سنگ هایی با استحکام بالا و نشکن مواجه شویم.

مزایا و معایب استفاده از صفحات کابینت سنگ طبیعی

مزیت های استفاده از صفحات کابینت سنگ طبیعی

در صفحه کابینت‌هایی که از سنگ طبیعی استفاده می کنند، احتمال وجود خراش ها و لکه ها و خش خوردن ها بسیار کمتر از صفحه کابینت‌هایی است که از سنگ مصنوعی استفاده می کنند.

از آن جایی که صفحه کابینت‌هایی که از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌کنند، از نظر میزان استحکام نسبت به صفحه کابینت هایی که از سنگ‌های مصنوعی استفاده می‌کنند بسیار بادوام تر هستند، بنابراین می توان گفت که در صورتی که خش بر روی آن ها بیفتد و یا خراشی بر روی آن ها ایجاد شود، مقاومتی که در برابر خراشیده شدن از خودشان نشان می دهند نسبت به مقاومتی که سنگ‌های مصنوعی از خودشان نشان می دهند بسیار بیشتر است.

امکان شستن سنگ‌های طبیعی نسبت به سنگ‌های مصنوعی بیشتر است.

در صفحه کابینت‌هایی که از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌کنند، امکان شستشو نسبت به صفحه کابینت‌هایی که از سنگ های مصنوعی استفاده می‌کنند بیشتر است. این موضوع به این دلیل است که سنگ های طبیعی را می توان راحت تر از سنگ‌های مصنوعی شست ولذا قابلیت شستشوی این سنگ ها نسبت به سنگ های مصنوعی بیشتر است.

معایب استفاده از صفات کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت‌هایی که از سنگ طبیعی استفاده می‌کنند نسبت به صفحه کابینت‌هایی که از سنگ مصنوعی استفاده می کنند دارای وزن بیشتری هستند.

از آن جایی که سنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارند نسبت به سنگ‌های مصنوعی دارای وزن بیشتری هستند، بنابراین می‌توان گفت که  صفحه کابینت‌هایی که از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌کنند، می تواند نسبت به صفحه کابینت هایی که از سنگ‌های مصنوعی استفاده می‌کنند، سنگینی بیشتری دارند. بنابراین وزن صفحه کابینت‌هایی که از سنگ‌های مصنوعی استفاده می‌کنند نسبت به صفحه کابینت‌هایی که در آن‌ها سنگ طبیعی بکار رفته است، کمتر است و این یکی دیگر از معایب استفاده از صفحات کابینت‌های سنگ طبیعی محسوب می شود.

یکی دیگر از انواع سنگی که می توان به عنوان صفحه برای کابینت مورد استفاده قرار داد، سنگ های طبیعی می باشد. استفاده از این سنگ ها می تواند تا حدود زیادی به دوام و ماندگاری نمای آشپزخانه ها و بخش های دیگر محل زندگی کمک کند.

سنگ های طبیعی بسیاری از ویژگی های منفی سنگ های مصنوعی را دارا نمی باشند. به عنوان مثال میزان دوام و ماندگاری این گونه از سنگ ها نسبت به سنگ های مصنوعی بسیار بیشتر است.

همچنین در چنین سنگ هایی، بر خلاف سنگ های مصنوعی، میزان تنوع کمتر است. این موضوع به این دلیل است که سنگ هایی که از کوه استخراج می شوند، نسبت به سنگ هایی که توسط خود بشر ساخته می شوند میزان تنوع کمتری دارند. بنابراین در صورتی که به عنوان صفحات کابینت از چنین سنگ هایی استفاده شود، ممکن است امکان این که متناسب با هر سلیقه ای بتوان از این سنگ ها استفاده کرد وجود نداشته باشد.

ولی صفحات کابینت که در آن ها از این سنگ ها استفاده می شود ویژگی های دیگری نیز مانند وجود قابلیت شستشو و همچنین دوام و استحکام و غیره نیز دارند.