صفحات کابینت کوارتز

صفحات کابینت کوارتز یکی از انواع صفحات کابینت است که در آن از سنگ کوارتز استفاده می شود. کوارتز سنگی است که به شکل مهندسی ساخته شده است و در آن از مواد معدنی مانند سیلیس و غیره استفاده شده است ولی بیشتر ماده تشکیل دهنده آن سیلیس می باشد. به طور کلی ماده کوارتز دارای ویژگی هایی منحصر به فرد می باشد که آن را از بسیاری از مواد دیگر متمایز می کند و باعث می گردد که به عنوان ماده اصلی در ساخت صفحات کابینت ها مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های اصلی صفحات کابینت کوارتز

  • ضد آب بودن، و مقاومت در مقابل نفوذ آب
  • از دیگر ویژگی‌های صفحات کابینت کوارتز این است که در صفحه کابینت خدشه های ایجاد شده ممکن است به این زودی از بین نروند و به همین شکل بمانند. بنابراین در استفاده از صفحات کوارتز باید مراقب ایجاد خدشه ها و لکه ها بود.
  • قابلیت تعمیر در صفحات کابینت کوارتز کم است و در صورتی که مشکلی ایجاد شود، امکان این که بتوان مجدداً این صفحات را مورد تعمیر قرار داد بسیار کم است و بنابراین در صورت بروز چنین مشکلاتی، تهیه کردن صفحه ای دیگر از این نوع صفحات بهتر است.مزایا و معایب استفاده از صفحات کابینت کوارتز

مزیت هایی که استفاده از صفحات کابینت کوارتز دارند.

صفحات کابینت کوارتز نسبت به بسیاری از صفحات کابینت  دیگر از کیفیت بهداشتی بیشتری برخوردار هستند.

در  صفحات کابینت کوارتز، میزان آلودگی‌هایی که به دلایل مختلف ممکن است شکل بگیرد کمتر از میزان آلودگی هایی است که در سنگ های دیگر ایجاد می شود. البته ایجاد شدن مقداری آلودگی در این صفحات کاملاً طبیعی است و لذا باید این صفحات را طوری طرح ریزی کرد که این میزان آلودگی ها کمتر باشد. در صفحات کابینت کوارتز این مشکل تا حد بسیار زیادی وجود ندارد.

صفحات کابینت کوارتز میزان انعطاف پذیری بیشتری نسبت به انواع دیگر صفحات دارند.

از آن جایی که این صفحات از سنگ کوارتز ساخته می شوند؛ بنابراین نسبت به بسیاری از انواع دیگر صفحات کابینت هایی که از سنگ های مصنوعی ساخته می شوند میزان انعطاف پذیری کمتری دارند. این موضوع به این دلیل است که سنگ کوارتز نسبت به بسیاری از انواع دیگر صفحاتی که در کابینت‌های با سنگ مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند میزان انعطاف پذیری کمتری دارد. این موضوع را می توان به عنوان یک مزیت برای این گونه کابینت ها درنظر گرفت چون سنگ کابینت هرچقدر که میزان انعطاف پذیری کمتری داشته باشد باکفیت تر است.

معایبی که استفاده از صفحات کابینت کوارتز دارند.

صفحات کابینت کوارتز  دارای نصب دشوارتری هستند.

یکی از مهم ترین معایب استفاده از صفحات کابینت کوارتز نسبت به صفحات کابینت دیگر، این است که نصب کردن این صفحات دشوارتر از انواع دیگر می باشد. این ویژگی برای این صفحات می تواند به عنوان یک مشکل قلمداد شود. به این دلیل که ممکن است به دلایل مختلف، توانایی نصب افرادی که می خواهند استفاده کنند، کم باشد و برای نصب کردن صفحات کابینت‌ه کوارتز به مشکل برخورد کنند.

صفحات کوارتز برای استفاده در کابینت ها بسیار به صرفه می باشند چون دارای میزان سختی و ماندگاری بسیار زیادی می باشند. جنس صفحات کوارتز از سنگ کوارتز ساخته شده است که میزان سختی بسیار زیادی دارد و همچنین دارای ویژگی های مختلف و متمایز و برجسته ای نسبت به دیگر سنگ ها است.

به علاوه، این نوع از سنگ ویژگی های دیگری را نیز مانند ضدخش بودن و میزان مقاومت بالا در مقابل موادی مانند اسید و غیره دارد. همچنین صفحه های کوارتز ویژگی های مختلف دیگری نیز مانند کم بودن میزان جذب آب و نم را دارند که مخصوصا این ویژگی برای استفاده بسیار لازم است چون وقتی که از این صفحات در آشپزخانه استفاده می کنیم احتمال این که رطوبت به آن منتقل شود زیاد است و بنابراین می توان با بکارگیری صفحاتی که از این نوع سنگ ساخته شده اند این موضوع را حل کرد.

یکی دیگر از مزیت هایی که استفاده از صفحه هایی که از کوارتز ساخته می شوند دارد این است که این صفحه ها دارای رنگ ها و مدل های مختلفی هستند و می توان برای هر سلیقه ای، برای انتخاب صفحه مناسب برای کابینت ها با استفاده از کوارتز، طرح انتخاب کرد. همچنین استفاده از این نوع صفحه ها به دلیل انعطاف پذیری که این نوع سنگ دارد می تواند در هر بخشی از خانه مورد استفاده قرار بگیرد و بنابراین می توان برای هر ناحیه ای از فضای محل زندگی از این نوع سنگ استفاده کرد.