صفحات کابینت کورین

صفحات کابینت کورین یکی از انواع صفحات است که در آن از کورین استفاده می شود. ابعاد صفحات کابینت کورین معمولاً به شکل مستطیلی شکل است. از صفحات کابینت کورین معمولاً برای آشپزخانه ها استفاده می شود. بنابراین می‌توان گفت که بیشترین کاربرد استفاده از صفحات کابینت کورین در آشپزخانه می باشد. صفحه های کابینت کورین معمولا ًبه عنوان رویه کابینت مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های اصلی صفحات کابینت کورین

  • اولین ویژگی صفحات کابینت کورین این است که صفحات کابینت کورین دارای رنگ‌ها و شکل‌های مختلف و گسترده ای هستند. تنوع اشکال و طرح ها در این صفحات کابینت خیلی زیاد است.  بنابراین همین موضوع باعث می شود که افراد مختلف که سلیقه‌های مختلفی را می پسندند از این سنگ ها استفاده کنند.
  • یکی دیگر از ویژگی های مهم صفحات کابینت کورین این است که این نوع صفحات، بدون سوراخ است. در حقیقت در این نوع کابینت، مایعاتی مانند آب و غیره نفود نمی کند. این ویژگی باعث می شود که صفحات کابینت کورین تبدیل به یکی از انواع قابل اطمینان صفحات کابینت برای کاربردهای مختلف شود.
  • از ویژگی های مهم دیگر صفحات کابینت کورین این است که در صفحات کابینت کورین، در صورتی که به هر دلیل خدشه ای بر روی سطح ایجاد شود، این خدشه را بلافاصله می توانیم با استفاده از روش‌های مختلف پاکسازی، پاک کنیم. این در حالی است که بسیاری از صفحات به این شکل نیستند و نمی توانیم خدشه هایی را که بر روی آن‌ها ایجاد شده اند را پاک نماییم و بنابراین ممکن است که این خدشه ها برای همیشه بر روی آن بمانند.

مزایا و معایب استفاده از صفحات کابینت کورین

مزیت هایی که استفاده از صفحات کابینت کورین دارند:

صفحات کابینت کورین دارای نصب راحت تری هستند.

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از صفحات کابینت کورین نسبت به صفحات دیگر، این است که نصب کردن این صفحات بسیار آسان می باشد. این ویژگی برای این صفحات بسیار مهم و با ارزش است. صفحات کابینت کورین به دلیل نصب آسان می توانند کاربرد زیادی را در بین افرادی که توانایی و ابزار چندانی برای نصب چنین صفحاتی ندارند داشته باشند

صفحات کابینت کورین نسبت به صفحات دیگر دارای وزن کمتری هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت استفاده از صفحات کابینت‌ کورین این است که وزنی که این سنگ ها دارند نسبت به انواع دیگر سنگ بسیار کمتر است. بنابراین در صورتی که افرادی بخواهند از این صفحات استفاده کنند؛ در حمل و نقل این صفحات و همچنین در طول فرآیند نصب کردن آن مشکلی نخواهند داشت. وزن این نوع صفحات کابینت به اندازه ای پایین است که حتی در بسیاری از موارد، حتی یک نفر هم می تواند حمل و نقل کردن آن را انجام دهد.

معایبی که استفاده از صفحات کابینت کورین دارند:

صفحات کابینت کورین نسبت به بسیاری از صفحات دیگر از کیفیت بهداشت کمتری برخوردار هستند.

در این نوع صفحه کابینت، ممکن است آلودگی های زیادی ایجاد شود که این آلودگی ها معمولاً ممکن است برای بدن افرادی که از این صفحات استفاده می کنند نیز مضر باشد. بنابراین در استفاده از این صفحات باید این موضوع را درنظر داشت که برای تمیز ماندن و رعایت بهداشت، هرازچندگاهی نیاز است که این سنگ ها شسته شوند تا موضوع بهداشت برای آن ها کاملاً رعایت گردد.

صفحات کابینت‌ کورین میزان انعطاف پذیری بیشتری نسبت به انواع دیگر دارند.

از آن جایی‌که این صفحات از سنگ کورین ساخته می شوند؛ بنابراین نسبت به انواع دیگر صفحاتی که از سنگ های مصنوعی ساخته می‌شوند میزان انعطاف پذیری بیشتری دارند. این موضوع به این دلیل است که سنگ کورین نسبت به انواع دیگر سنگی که در کابینت های با سنگ مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند میزان انعطاف پذیری بیشتری دارد.

استفاده از صفحات کابینت که از سنگ کورین ساخته شدند نیز یک نوع دیگر از استفاده از سنگ های مصنوعی برای صفحات کابینت می باشد.

سنگ مصنوعی کورین در سال 1967 برای اولین بار ابداع شده است و دارای بسیاری از ویژگی ها و خواص سنگ های طبیعی مانند دوام و استحکام می باشد و علاوه بر آن ها دارای ویژگی های مثبت دیگری نیز می باشد.

معمولا در صفحات کابینتی که از سنگ کورین استفاده می شود، صفحه ها به صورت مستطیلی قرار دارند و همین موضوع ممکن است باعث شود که استفاده از این صفحات در برخی از موارد کاربرد نداشته باشد. بنابراین استفاده از این نوع صفحات ممکن است در تمام بخش های فضای زندگی کاربرد نداشته باشد و تنها کاربرد این نوع از صفحات در بخش آشپزخانه ها باشد. بنابراین معمولا کاربرد استفاده از صفحات کورین به قسمت آشپزخانه ها محدود می شود.

سنگ کورین حالت پیوسته دارد و مایعات و یا چیزهای دیگر در آن نفوذ نمی کنند. این موضوع یکی از ویژگی های مهم این نوع از سنگ مصنوعی است و بنابراین صفحاتی که با استفاده از این نوع سنگ ساخته می شوند هم می توانند چنین ویژگی داشته باشند که همین ویژگی می تواند باعث شود که به کابینت در آشپزخانه دوام و استحکام مورد نیاز داده شود.

به طور کلی سنگ مصنوعی کورین هم مانند سنگ کوارتز دارای انواع و اشکال مختلفی است و بنابراین می توان گفت که برای هر سلیقه ای می توان نوع مورد پسند را پیدا کرد.